Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Kilka słów o wytwórni FONE

Kilka słów o wytwórni FONE

30 lat wysokiej klasy nagrań muzycznych. W świecie muzyki klasycznej i jazzowej od ponad trzydziestu lat Fonè stosuje zaawansowane techniki, mające na celu odtworzenie atmosfery oryginalnego wykonania.

Każde nowe nagranie jest rezultatem entuzjastycznego spotkania sztuki performance z sztuką nagrywania i ma na celu odtworzenie ducha, z którego wykonano dzieła przeszłości. Jedną z podstawowych cech, która określa różnicę między fonè i innymi wytwórniami fonograficznymi, jest rejestracja występów w ich naturalnych przestrzeniach, czyli w miejscach, w których zostały pierwotnie przedstawione. Prowadzi to do ciągłego poszukiwania odpowiednich lokalizacji i wyboru kościołów, teatrów, wiejskich rezydencji, salonów i tak dalej.

Nagrania są wykonywane z największą prostotą, jedynym sposobem, aby nie dopuścić do przemocy wobec muzyki: wszystkie urządzenia są bardzo wierne; wykorzystuje się mikrofony sparowane typu zaworowego wyprodukowane w latach 1947 i 1949 (U47, U48 i M49) o niezwykle naturalnej i przezroczystej barwie dźwięku oraz bi-mikrofonowym efekcie pola; Mikrofony te mają bardzo ważną historię: były używane do nagrywania Beatlesów w Abbey Road Studio oraz RCA do nagrań "Living Stereo".

Nie wykorzystuje się manipulacji elektronicznej ani sztucznej korekcji sygnału, co sprawia, że dźwięk łatwiejszy do zrealizowania i bardziej naturalny. Dzięki tej metodzie informacje muzyczne można przenieść do standardu analogowego (dla Lp virgin vinyl 180gr. I 200gr.), Do cyfrowego standardu DSD-SACD (dla Super Audio CD) i do nowego cyfrowego standardu DSD-Signoricci (dla Signoricci CD i CD GOLD 24K).

Fonè używa analogowych standardowych maszyn Nagra 4S, Studer C37 i J37 oraz Ampex ATR 102; dla standardu cyfrowego, we współpracy z Philips najnowszą technologią DSD (Direct Stream Digital), która otworzyła drzwi do SACD. Dla wszystkich kolejnych etapów opracowywania i sterowania, w których wymagana jest powtórka, stosowane są wysoce wyrafinowane systemy zapisu muzycznego.

źródło: fone.it